Aktuální události

24.09.2019

Moderní technologie v farmaceutickém průmyslu 2019

Přijměte pozvání na exkluzivní konferenci. Brno 24.9.2019

09.10 - 13.10.2017

Pozvání na MSV 2017

Společnost TSI System se zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu 2017 v Brn...

20.11 - 24.11.2017

Kurz ultrazvukové diagnostiky 2017

Kurz ultrazvukové diagnostiky I.

23.11 - 24.11.2016

13. Mezinárodní odborný seminář - Progresivní a netradiční technologie povrchových úprav

Konference s výstavou související laboratorní a měřicí techniky.

07.11 - 11.11.2016

Kurz ultrazvukové diagnostiky 2016

Evropský kurz ultrazvukové diagnostiky v úrovni I v Česku

Zobrazit všechny události

Bezkontaktní měření teploty

Systémové bezkontaktní teploměry

Systémové bezkontaktní teploměryTeplota patří mezi nejvíce sledované fyzikální veličiny. Těžko bychom hledali průmyslové odvětví nebo výrobní technologii, které by se obešly bez nutnosti měřit teplotu. Bezkontaktní teploměry vynikají rychlou časovou odezvou (extrémně řádu ms) a možností měřit i v prostředích nebezpečných pro obsluhu nebo pro měřicí přístroj.Systémové bezkontaktní teploměry

Pro své nepochybné výhody a také díky nutnosti měřit teplotu i tam, kde to dříve nebylo nutné nebo dokonce ani myslitelné, se stále více prosazuje měření bezkontaktní před měřením kontaktním. Nové technologie a senzory infračerveného záření umožňují konstruovat a vyrábět relativně malé, levné a velmi výkonné systémové pyrometry a skenery teplotních polí. Na těchto stránkách najdete bohatou nabídku předních světových výrobců, která umožňuje pokrýt drtivou část požadavků na bezkontaktní měření teploty.

Zobrazit všechny produkty v kategorii (17 produktů)

Skenery, systémy a termokamery

Moderní systémové termokamery pracují na stejném principu jako termokamery ruční. Množství infračervené energie dopadá na matici nechlazených mikrobolometrických senzorů.  Úměrně změně jejich oteplení se jednotlivým snímačům přiřazuje příslušná „barva“ z vybrané palety. Výsledkem je dvourozměrný barevný obraz tepelného pole snímané scény - termogram. Termogram zobrazený na displeji počítače umožňuje na první pohled určit místa s odlišnou teplotou a současně měřit a zobrazovat aktuální hodnoty teploty.

Termokamery se používají tam, kde by vyhledávání teplejších nebo chladnějších míst bylo standardními pyrometry pracné nebo dokonce nemožné. Systémové termokamery se používají k trvalému monitorování v široké škále průmyslových výrobních procesů. Typické jsou aplikace nízkoteplotních modelů s rozsahem od -20 do 500°C při výrobě a zpracování plastů, v textilním průmyslu, potravinářství, polygrafii…

Modely s teplotním rozsahem od 200 do 2 000°C s bohatou škálou příslušenství pro ochranu před vlivy prostředí i v drsnějších provozech při tepelných úpravách kovů, válcování, kování atd. Stacionární termokamery jsou vhodné také pro nepřetržité hlídání různých objektů a skládek materiálů s nebezpečím zahoření jako jsou skládky uhlí, štěpků nebo odpadků.

Naměřená data se dají snadno ukládat, vyhodnocovat, editovat a archivovat v počítači.

Zobrazit všechny produkty v kategorii (11 produktů)

Ruční termokamery

Ruční termokamery FlukeTermokamery pracují na stejném principu jako klasické pyrometry. Infračervená energie však dopadá na matici senzorů a výsledkem je dvourozměrný barevný obraz tepelného pole, tzv. termogram. Termogram zobrazený na displeji termokamery umožňuje na první pohled určit místa s odlišnou teplotou a současně měřit a zobrazovat aktuální hodnoty teploty. Termokamery se proto používají tam, kde by vyhledávání teplejších nebo chladnějších míst bylo standardními pyrometry pracné nebo dokonce nemožné. Typické jsou aplikace při diagnostice elektrických rozvaděčů, vyhledávání tepelných mostů, špatně izolovaných teplovodů, zkoumání teplotních polí forem, přehřívání mechanických dílů strojů a zařízení jako jsou ložiska, spojky, převodovky. Moderní řešení s nechlazenými mikrobolometrickými detektory umožňují konstruovat malé, lehké a levné ruční termokamery s jednoduchým ovládáním. Naměřená data se dají snadno ukládat, vyhodnocovat, editovat a archivovat v počítači.

Zobrazit všechny produkty v kategorii (34 produktů)

Ruční bezkontaktní teploměry

Ruční bezkontaktní teploměryBezkontaktní teploměry pracují na principu vyhodnocení množství Ruční bezkontaktní teploměryvyzářené energie v infračerveném spektru. Infračervené záření emitují všechna tělesa, jejichž teplota je vyšší než 0 K, vlivem tepelného pohybu elementárních částic hmoty. Pro bezkontaktní měření teploty se využívají vybrané vlnové délky z rozsahu přibližně 1 až 16 µm, na kterých nedochází k absorpci infračerveného záření atmosférou. Konstrukčně je bezkontaktní teploměr opticko-elektronický přístroj. Objektiv soustřeďuje infračervené záření na senzor, který je převede na elektrickou veličinu. Elektronická jednotka s procesorem signál senzoru zpracuje a zobrazí na displeji hodnotu teploty, případně převede na standardní elektrické veličiny. Pro operativní měření v diagnostice, při preventivní a prediktivní údržbě a při technologických měřeních se s výhodou používají ruční bezkontaktní teploměry.

V této kategorii také naleznete kontaktní teploměr firmy Fluke - řadu 50.

Zobrazit všechny produkty v kategorii (16 produktů)

Dodáváme produkty těchto výrobců

FLUKE Raytek defelsko ernst fluke-europe ircon uesystems defelsko ircon amsterdam pcwi