Aktuální události

20.11 - 24.11.2017

Kurz ultrazvukové diagnostiky 2017

Kurz ultrazvukové diagnostiky I.

09.10 - 13.10.2017

Pozvání na MSV 2017

Společnost TSI System se zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu 2017 v Brn...

07.11 - 11.11.2016

Kurz ultrazvukové diagnostiky 2016

Evropský kurz ultrazvukové diagnostiky v úrovni I v Česku

23.11 - 24.11.2016

13. Mezinárodní odborný seminář - Progresivní a netradiční technologie povrchových úprav

Konference s výstavou související laboratorní a měřicí techniky.

Zobrazit všechny události

Poslední novinky

31.10.2017

PosiTest LPD

Společnost DeFelsko rozšiřuje svoji nabídku inspekčních přístrojů o nízkonapěťový de...

Zobrazit všechny novinky

Přístroje pro zkoušení povlaků

Kvalitní přístroje amerického výrobce DeFelsko jsou léty prověřené, odolné a stále zdokonalovány dle požadavků zákazníka.

Měření tloušťky povlaků patří k základní kontrole kvality povrchové úpravy. Měří se tloušťky galvanických, organických, plastových a jiných povlaků zejména na kovech, ale i na ostatních podkladových materiálech, jako jsou plasty, dřevo, beton, sklo a mnohé jiné. K měření tloušťky povlaků na kovech se využívá elektromagnetických metod, pro měření na nevodivých materiálech se uplatní ultrazvuková metoda.

K dalším důležitým metodám zkoušení povlaků patří kontrola jejich celistvosti a zkouška přilnavosti. Ke zjišťování celistvosti se využívá vysokonapěťová metoda odhalující i ty nejmenší póry povlaku. Přilnavost se snadno zjišťuje odtrhovou metodou, která se využitím digitální techniky stala velice účinným zkušebním postupem.

Pro zabezpečení správného provádění povrchových úprav je nutné dodržovat technologické podmínky. Jedním z důležitých technologických parametrů je rosný bod, jehož elektronické měření umožňuje jeho nepřetržité sledování. Správné nastavení povlakoměrů podle uznávaných standardů povlaků je nezbytným předpokladem pro dokladování věrohodnosti měření.

Nejen kvalita povlaku, ale i dostatečná tloušťka podkladového materiálu ovlivňuje kvalitu a bezpečnost udržované kovová konstrukce. Proto je nutné měřit i tloušťku stěny potrubí, tlakových nádob a stavebních profilů při opravách jejich povrchové úpravy.

Kvalitní provádění povrchových úprav je podmíněno správnými technickými parametry použitých nátěrových hmot. K tomu slouží celá řada techniky pro zjišťování jejich základních parametrů přímo v provozu. Také kvalitu aplikace nátěrových hmot je nutné jednoznačně posuzovat. Pro tyto účely jsou k dispozici provozní i laboratorní přístroje pro mechanické zkoušení povlaků.

Celkem nalezeno: 161 produktů ( 0 varianty )

Dodáváme produkty těchto výrobců