0

  Bezkontaktní měření teploty v nebezpečných prostorech

  22.07.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte sekci Bezkontaktní měření teploty případně Přístroje MI3 nebo nás kontaktujte.

   

  Publikováno 8. 4. 2016

   

   

  Osvědčené snímače MI3 nyní s certifikátem Ex 

   

   

  Všechny modely řady univerzálních infračervených snímačů MI3 od firmy Fluke Process Instruments jsou nyní dostupné i v jiskrově bezpečné verzi pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu. Inteligentní miniaturní snímače mají certifikáty ATEX a IECEx pro použití v zónách 1 a 2 (plyny) a 21 a 22 (prach). Výrobce dodává v jiskrově bezpečném provedení kompletní měřicí systém: senzory, komunikační modul a napájecí zdroj. Všechny tři komponenty mají krytí IP65 a každá může být nahrazena i v provozu, bez nutnosti rekalibrace celého systému. Jedním zdrojem mohou být napájeny jedna nebo dvě senzorové hlavice. Kabel od senzoru může být až 30 m dlouhý. To zvyšuje flexibilitu při vytváření scénářů měření teploty.

   

   

  Bezkontaktní měření teploty v nebezpečných prostorech s pyrometry MI3

   

   

  Obrázek:

   

   

  Snímač MI3 minimalizuje náklady na měřicí místo: dva jiskrově bezpečné senzory MI3 mohou mít společné napájení a komunikační modul instalovaný ve vzdálenosti až 15 m.

   

   

   

   

   

  Odolný pyrometr MI3, vyznačující se odolným pouzdrem z korozivzdorné oceli s vestavěnou elektronikou, je nejmenší digitální infračervený snímač teploty pro fixní instalaci, který je k dispozici na trhu. Řada MI3 zahrnuje pyrometry pro různé oblasti spektra a různé úlohy, včetně modelů 1M a 2M pro krátké vlnové délky s výborným rozlišením 100:1 a dobou odezvy 10 ms, které jsou vhodné pro monitorování teploty do 1 800 °C. Každá jiskrově bezpečná senzorová hlavice snímače MI3 je označena symbolem Ex i. Snímač MI3100 má také laserový zaměřovač pro snadné zacílení a nastavení. Snímače MI3 mají výborné charakteristiky EMC a mohou být používány při teplotě okolí až +180 °C. Komunikační moduly jsou k dispozici s rozhraními RS-485, Modbus, Profibus, Ethernet a Profinet IO a se čtyřmi galvanicky oddělenými analogovými výstupy. Automatická detekce hlavice a digitální komunikace mezi senzory a komunikačním modulem umožňují práci stylem plug and play.

   

   

  Certifikáty ATEX a IECEx otevírají snímačům řady MI3 nové možnosti použití, např. při zušlechťování oceli, kde se používá atmosféra vodíku, jako jsou operace galvanizování, žíhání, pokovování a povlakování; vodíková redukce v solárním businessu; odstraňování síry v petrochemii; sledování kotlů, reaktorů, potrubí a polních hořáků; výroba a skladování různých chemikálií a zemědělských produktů, jako jsou vinyl, umělá hnojiva, škrob, alkoholy a mouka; detekce ohně; sledování důlních zařízení a dopravníků; zacházení s odpady a čištění odpadních vod.

   

  https://www.youtube.com/watch?v=TnrXhiPRFzw