Vážení zákazníci, připravili jsme pro vás novou verzi našeho webu. Budete-li mít jakýkoli dotaz k jeho obsahu, neváhejte nás kontaktovat.

0

  Bezkontaktní měření teploty v procesech tepelného zpracování materiálů

  18.05.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte sekci Bezkontaktní měření teploty případně Systémové pyrometry nebo nás kontaktujte.

   

  Publikováno 7. 10. 2015

   

   

  Fluke Process Instruments na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

   

   

  Fluke Process Instruments na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2015

   

   

  Výrobky Raytek a Ircon, nyní pod značkou Fluke Process Instrument se představí na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně na stánku TSI System, výhradního distributora těchto produktů pro Česko a Slovensko.

   

   

  Pyrometry, které na dálku detekují infračervené záření předmětů, při procesech tepelného zpracování materiálů spolehlivě měří teplotu do 3 000 °C. Mezi vystavenými exponáty budou robustní ruční zařízení i systémové pyrometry s odolným příslušenstvím, od snímačů pro výrobce OEM s velmi kompaktními tvary a malými rozměry až po vysoce přesné systémy pro záznam termogramů. Představí se výkonná řešení pro všechny druhy úloh, s využitím digitálních i analogových signálů a s možností začlenění do prostředí průmyslové automatizace prostřednictvím různých komunikačních sběrnic nebo protokolů průmyslových sítí. Tým odborníků rád doporučí odborným návštěvníkům nejlepší řešení jejich specifických úloh.


  Odolný pyrometr pro prostředí s vysokou teplotou

   

   

   

  Obrázek: Odolné pyrometry pro použití v prostředí s vysokou teplotou

   

   

   

   

   

  Poslední přírůstek do této skupiny produktů, přenosné infračervené teploměry Raynger® 3i Plus, jsou určené do velmi horkého pracovního prostředí a pro měření teploty do 3 000 °C. Velké optické rozlišení umožňuje přesné měření z větší vzdálenosti. Varovný detektor  „Red Nose“, odolný proti vysoké teplotě, zajišťuje bezpečnost obsluhy a efektivitu měření. Díky duálnímu laseru a označení měřené oblasti viditelnému dokonce i na rozžhaveném červeném pozadí jsou tyto teploměry perfektní volbou pro primární a sekundární procesy tepelného zpracování kovů.

   

   

  Široký sortiment bodových pyrometrů pro fixní instalaci zahrnuje jednopásmové a poměrové pyrometry stejně jako pyrometry s vláknovou optikou, vhodné pro extrémní průmyslové prostředí. Instalace na vzdálených nebo obtížně přístupných místech není žádný problém, protože dodávaný software umožňuje snímač nakonfigurovat z PC. Integrované funkce automatické diagnostiky zajišťují konstantní přesnost. Nasměrování pyrometru usnadňuje hledáček, laserový zaměřovač nebo videozobrazení měřené scény. Motorizovaný posuv objektivu umožňuje zaostřit snímač i na dálku. Chladič doplněný i čištěním vstupní čočky objektivu dovoluje pyrometr použít v prostředí s teplotou až +315 °C.

   

   

  Řada Compact MI3 představuje nejmenší systémové pyrometry na světě, 28 mm dlouhé a o průměru jen14 mm. Snímače MI3 mohou bez chlazení pracovat při teplotě okolí do +180 °C. Dva typy měřící v krátkovlnném rozsahu umožňují přesné měření teploty reflexních povrchů a jsou proto pro měření teploty kovových materiálů vhodnější než dlouhovlnné snímače. Snímače MI3 jsou dostupné také v provedení s certifikáty ATEX a IECEx pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.

   

   

  Řádkové skenery MP 150 (Raytek) a ScanIR 3 (Ircon) vytvářejí živé termogramy probíhajících procesů zejména v kontinuální nebo dávkové výrobě, ale lze je samozřejmě použít i pro diskrétní výrobní procesy.

   

   

  Skenery mají zorný úhel 90°a jsou vybaveny laserovým zaměřovačem, vodním chlazením a krytem pro ofuk objektivu vzduchem. Mohou tedy pracovat i v těch nejnáročnějších podmínkách. S maximálním optickým rozlišením 200:1, rychlostí skenování do 150 řádků za sekundu a až 1 024 měřicími body na jeden řádek patří k nejpřesnějším a nejrychlejším termografickým zařízením na trhu. V reálném čase tak mohou být detekovány minimální odchylky teploty a malá horká místa.

   

   

   

   

   

  Článek CE_515