Vážení zákazníci, připravili jsme pro vás novou verzi našeho webu. Budete-li mít jakýkoli dotaz k jeho obsahu, neváhejte nás kontaktovat.

0

  Bezkontaktní teploměr Ircon Modline 6

  18.05.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte sekci Bezkontaktní měření teploty případně Systémové pyrometry nebo nás kontaktujte.

   

  Publikováno 15. 2. 2010

   

   

   Společnost Ircon rozšířila sortiment bezkontaktních teploměrů o nový model Modline 6. Přístroj s oddělenou hlavicí na optickém kabelu je určen pro trvalá měření vysokých teplot na krátkých vlnových délkách. Je výsledkem úzké spolupráce vývojářů společností Raytek a Ircon a zhodnocuje dlouholeté zkušenosti obou partnerů v oblasti vývoje a výroby přístrojů pro bezkontaktní měření teploty.

   

   

   SpolečnBezkontaktní teploměr Modline 6ost Ircon rozšířila sortiment bezkontaktních teploměrů o nový model Modline 6. Přístroj s oddělenou hlavicí na optickém kabelu je určen pro trvalá měření vysokých teplot na krátkých vlnových délkách. Je výsledkem úzké spolupráce vývojářů společností Raytek a Ircon a zhodnocuje dlouholeté zkušenosti obou partnerů v oblasti vývoje a výroby přístrojů pro bezkontaktní měření teploty.

   

   Aplikační oblasti

   

  Teploměr je vhodný zejména pro měření povrchových teplot při výrobě a tepelném zpracování kovů v náročných průmyslových podmínkách se silným elektromagnetickým polem induktorů, elektrických pecí a pohonů. Hlavice pyrometru a optický propojovací kabel jsou dimenzovány do teploty okolí až 315°C bez nutnosti přídavného chlazení. Tyto vlastnosti umožňují aplikovat hlavici v těsné blízkosti měřeného cíle. Modely s poměrovým (dvoubarevným) měřením odolávají i zvýšenému znečištění atmosféry prachem, kouřem a vodními parami či obstrukci zorného pole mechanickými překážkami. Pyrometr v tomto provedení měří správně i při zatlumení infračerveného toku až o více než 90% původní hodnoty. K dispozici je bohaté příslušenství pro snadnější montáž, ochranu před nepříznivými vlivy prostředí a pohodlné zaměření cíle.

   

  Konstrukční provedení

   

  Elektronika bezkontaktního teploměru Modline 6 je vestavěná v odolném kovovém pouzdře s vysokým krytím a možností přídavného chlazení. Ovládací tlačítka a integrovaný jasný LED displej jsou umístěny pod víčkem opatřeným krycí průhlednou membránovou omyvatelnou fólií.  Hlavice je připojena optickým kabelem s volitelnou délkou až do 22 m. Analogový proudový výstup společně s výstupy relé pro signalizaci překročení nastavených teplotních mezí a externím spouštěním jsou vyvedeny na robustní konektor. S řídícím systémem je možné komunikovat přes sériové rozhraní  RS485. K přístroji se dodává výkonné programové vybavení pro pohodlné dálkové nastavování a ovládání, vizualizaci a ukládání naměřených dat. Komunikační protokol s úplným souborem příkazů v ASCII formátu je součástí průvodní dokumentace.

  Základní parametry

   

  Teplotní rozsah: 250 až 3 000°C
  Spektrální citlivost: 1,0 / 1,6 µm
  Optické rozlišení: 20 : 1 / 100 : 1
  Časová odezva: 10 ms
  Jednopásmové nebo poměrové měření