Vážení zákazníci, připravili jsme pro vás novou verzi našeho webu. Budete-li mít jakýkoli dotaz k jeho obsahu, neváhejte nás kontaktovat.

0

  Fluke TiS - levná ale výkonná termokamera pro stavaře

  18.05.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte sekci Bezkontaktní měření teploty případně Ruční bezkontaktní teploměry nebo nás kontaktujte.


  Publikováno 16. 7. 2010


  Společnost Fluke uvedla v těchto dnech na světový trh ruční termokameru Fluke TiS.  Nová termokamera s nechlazeným mikrobolometrickým (FPA) senzorem s rozlišením 120 x 120 pixelů doplňuje stávající nabídku o přístroj pro měření a zobrazování teplotních polí v méně náročných aplikacích. Robustní širokoúhlá termokamera Fluke TiS je optimalizovaná pro diagnostiku stavebních konstrukcí. Je vybavena plnobarevným LCD displejem a má zvýšenou teplotní citlivost

   

  Společnost Fluke uvedla v těchto dnech na světový trh ruční termokameru Fluke TiS.  Nová termokamera s TiS_1nechlazeným mikrobolometrickým (FPA) senzorem s rozlišením 120 x 120 pixelů doplňuje stávající nabídku o přístroj pro měření a zobrazování teplotních polí v méně náročných aplikacích. Robustní širokoúhlá termokamera Fluke TiS je optimalizovaná pro diagnostiku stavebních konstrukcí. Je vybavena plnobarevným LCD displejem a má zvýšenou teplotní citlivost <= 0,1 C (100 mK). Fluke TiS je ve své kategorii špičkovým a cenově nejdostupnějším přístrojem vyhovujícím navrhovaným normám RESNET pro infračervená zařízení. Jde o jedinou termokameru v této třídě, která umožňuje ruční ostření. Oceňované provedení s třemi ovládacími tlačítky usnadňuje intuitivní obsluhu a navigaci v přehledném menu.

   

  Aplikační oblasti
  Termokamera je ideální nástroj pro monitorování teplotních polí stavebních konstrukcí a procesů. Technické parametry a velmi příznivá cena předurčují tento přístroj k častému používání v široké škále stavebních diagnostik. Spolehlivost, provozní odolnost a snadné ovládání ocení pracovníci stavebního dozoru, technici HVAC, energetičtí auditoři, izolatéři, instalatéři, elektrikáři, projektanti, konstruktéři a mnozí další.

  Konstrukční provedení a programové vybavení
  Termokamera v masivním plastovém pouzdře má vysoké krytí IP54 a je odolná proti rázům. Odolá pádu z výšky až 2 m. Přístrojové rozhraní tvoří konektor pro napájení a dobíjení vestavěného akumulátoru a slot s SD paměťovou kartou 2 GB. K ovládání slouží tři tlačítka s proměnnou funkcí (podle aktuálně nastaveného režimu), kroužek ručního zaostřování a spoušť pro zachycení aktuálního termogramu. Součástí dodávky je čtečka karet s USB kabelem pro připojení k počítači a plnohodnotné programové vybavení. Nelicencovaný program ThermoView umožňuje prohlížení uložených termogramů, jejich snadnou editaci a export do různých formátů (bmp, jpg, gif, tiff) Praktické příslušenství, jako například sluneční clona nebo nabíječka do automobilu, známé z předchozích modelů, je s novou TiS plněkompatibilní.

  TiS_2
  Základní parametry

  Teplotní rozsah: -20 až 100 °C
  Rozlišení senzoru: 120 x 120 pixelů
  Spektrální citlivost: 7,5 až 14 µm
  Zorné pole: 17 x 17 °
  Snímkový kmitočet: 9 Hz