0

  Materiálová zkušební technika je obor, který se zabývá testováním a zkoumáním materiálů a jejich vlastností. Cílem této techniky je získat informace o fyzikálních, chemických a mechanických charakteristikách různých materiálů, jako jsou kovy, plasty, keramika, kompozity a mnoho dalších. Materiálová zkušební technika hraje klíčovou roli v průmyslovém výzkumu, vývoji nových materiálů a kvalitní kontrole výroby. Tato technika zahrnuje širokou škálu zařízení a přístrojů, které umožňují provádět různé druhy testů a analýz na materiálech. Jednou z důležitých oblastí materiálové zkušební techniky je metalografie, která se specializuje na studium struktury kovových materiálů a jejich mikroskopických vlastností.

   

  Materiálová zkušební technika


   

  Metalografické stroje

  Kategorie metalografických strojů zahrnuje širokou škálu zařízení navržených pro přípravu vzorků materiálů pro metalografické zkoušky. Tyto stroje jsou klíčové pro výzkumníky a materiálové inženýry, kteří potřebují pevné, rovnoměrně zalisované vzorky s přesnými rozměry pro pozdější mikroskopickou analýzu.

   

  Mezi metalografické stroje patří rozbrušovací pily, které umožňují přesné řezání materiálů, přesné pily pro jemné řezy, zalévací lisy pro vytváření ideálních vzorků, brusky a leštičky pro dokončování povrchu vzorků. Tato zařízení jsou vybavena systémy pro kontrolu teploty, což je důležité pro používání lisovacích hmot, které vyžadují určitou teplotu pro polymerizaci.

  V rámci této kategorie najdete také tvrdoměry a mikrotvrdoměry pro měření tvrdosti materiálů, přenosné a stacionární tvrdoměry, automatické tvrdoměry pro rychlá a přesná měření, analyzátory hloubky pro určení vrstvy povrchového materiálu, mikrotvrdoměry pro mikroskopická měření a světelné, stereo a zoom mikroskopy pro detailní pozorování struktury materiálů.


  Metalografické stroje pro kvalitní přípravu vzorků

  Představujeme špičkové laboratorní vybavení významných světových výrobců s dlouholetou tradicí v renomovaných laboratořích. Produktům, které na český a slovenský trh TSI System dodává, současně zajišťuje celkovou technickou a servisní podporu. Zařízení vynikají svými technickými parametry, vysokou provozní spolehlivostí a v neposlední řadě precizním a účelovým provedením. Díky kombinaci příznivé ceny při vysoké kvalitě si stroje našly řadu uživatelů v oborech tepelného zpracování, svařování, slévárenství a ve výzkumných laboratořích.


  V naší nabídce metalografických strojů LAM PLAN naleznete vše, co potřebujete ve vaší laboratoři. Nabídku strojů rozdělujeme do čtyř hlavních oborů: rozbrušovací pily CUTLAM, přesné pily CUTLAM Micro, lisy PRESSLAM, brusky a leštičky SMARTLAM a MASTERLAM. Tyto stroje se potom dále dělí dle velikosti připravovaných vzorků, stupně automatizace a výbavy strojů.


  Naše společnost provozuje vlastní metalografickou laboratoř, to nám umožňuje poskytovat vysoce kvalitní metalografické analýzy, máme výborné zkušenosti a know-how, které rádi předáváme dále.


  Prostředky pro metalografii

  Kromě metalografických strojů se naši dodavatelé zabývají také výrobou a vývojem kompletních řad prostředků pro metalografii a dále dodáváme také hmoty pro zalévání vzorků. Naše nabídka spotřebních materiálů pro metalografii zahrnuje dělicí kotouče, lisovací hmoty, zalévací hmoty, SiC brusné papíry, brusné disky, lešticí plátna a diamantové produkty.


  Tvrdoměry a mikrotvrdoměry

  Kategorie tvrdoměrů a mikrotvrdoměrů obsahuje přesné spolehlivé měřicí přístroje tvrdosti materiálů v průmyslových procesech a materiálovém výzkumu. Mikrotvrdoměry jsou speciální zařízení, která provádějí mikroskopická měření tvrdosti nezbytné pro detailní analýzy a kontrolu povrchů vzorků. Tvrdoměrye jsou důležitým nástrojem pro kontrolu kvality, vývoj materiálů a řešení inženýrských problémů v široké škále odvětví.


  Metalografické Mikroskopy

  K metalografii neodmyslitelně patří i pozorování vzorků, ke kterému jsou zapotřebí mikroskopy. Společnost TSI System je oficiálním distributorem jednoho z předních výrobců mikroskopů ZEISS, který dodává celou řadu mikroskopů od základních stereomikroskopů až po plně automatické mikroskopické systémy napříč několika vědeckými obory. V naší nabídce naleznete světelné mikroskopy a stereo a zoom mikroskopy, které jsou vhodné pro průmysl a zkoušení materiálů.

  Parametrický filtr

  Podrobné vyhledávání

  Status

  Řadit podle

  výchozí řazení - produkty skladem dle prodejnosti za 60 dní sestupně
  vzestupně sestupně

  Filtr skladu

  Sklad