0

  Nová řada pyrometrů Raytek XR

  20.06.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte sekci Bezkontaktní měření teploty případně Systémové pyrometry nebo nás kontaktujte.


  Publikováno 25. 9. 2007


  Raytek, vedoucí světový výrobce bezkontaktních teploměrů, v duchu své „New Vision“ v infračervené termometrii, přichází na trh s novou řadou bezkontaktních teploměrů XR. Jsou navrženy pro kontinuální teplotní měření v širokém spektru průmyslových aplikací. Provedení XR konstrukčně vychází z osvědčených univerzálních přístrojových řad Thermalert TX a Compact GP doplněných o možnost laserového zaměřování a o moderní výkonné rozhraní. To umožňuje přímou digitální komunikaci s nadřazenými systémy a uživatelskou volbu řady analogových výstupů.
  Novinka - pyrometry řady Raytek XRAplikační oblasti
  Díky široké škále teplotních rozsahů, několika provedením objektivů a různým spektrálním rozsahům jsou pyrometry řady XR určeny pro aplikace při měření nízkých, středních i vyšších teplot v celkovém rozsahu od -40 do 1 650 °C. Nejčastější nasazení se předpokládá v papírenském a textilním průmyslu, při výrobě plastů, stavebních hmot, v polygrafii atp. Speciální provedení se spektrální citlivostí 5 µm jsou určena pro měření povrchové teploty skla. Varianty se spektrální citlivostí 7 µm zase pro měření teploty velmi tenkých plastových fólií. Univerzální rozhraní umožňuje přístroje začlenit do regulačních obvodů při řízení výrobních procesů, nebo aplikovat samostatně.


  Konstrukční provedení
  Nové teploměry řady Raytek XR jsou vestavěny do eloxovaného hliníkového krytu nebo  do pláště z nerezové oceli. Pod krytem s převlečnou maticí je pomocný LCD displej a 3 tlačítka pro operativní ruční nastavení parametrů v terénu. Analogové rozhraní umožňuje uživatelsky navolit rozsah a typ výstupního signálu. Na výběr jsou lineární proudové a napěťový výstup a termočlánky typu K nebo J. Vyvedený je kontakt vestavěného relé pro signalizaci překročení nastavených teplotních mezí. Pro zlepšení komfortu měření a ochranu pyrometrů před teplotními a mechanickými vlivy okolního prostředí jsou přístroje řady XR plně kompatibilní s bohatým příslušenstvím stávajících řad Thermalert a Compact GP. Mohou být proto bezpečně nasazovány i v nepříznivých průmyslových podmínkách.


  Základní parametry
  Teplotní rozsah:  -40 až 1 650 °C
  Spektrální citlivost:  8 až 16 µm, 3,9 µm, 5,0 µm a 7 µm
  Optické rozlišení:  Standardní SF 33 :1, 30 : 1, Speciální CF 50 : 1 (200 mm / 4,4 mm)
  Časová odezva:  150 ms
  Napájení:  24 VDC ± 20 %