0

  Nový Marathon MM 3M

  20.06.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte sekci Bezkontaktní měření teploty případně Systémové pyrometry nebo nás kontaktujte.


  Publikováno 21. 6. 2007


  Raytek, vedoucí světový výrobce bezkontaktních teploměrů, úspěšně naplňuje „New Vision“ v infračervené termometrii. Nový Marathon MM 3M pro měření nízkých teplot je určený především pro měření kovových povrchů a obecně materiálů s malou a proměnnou emisivitou. Měření na krátkých vlnových délkách umožňuje dosáhnout vyšší přesnost a nebývale dobrou reprodukovatelnost naměřených hodnot u povrchů, jejichž měření bylo dosud problematické.


  Raytek, vedoucí světový výrobce bezkontaktních teploměrů, úspěšně naplňuje „New Vision“ v infračervené termometrii.


  Nový Marathon MM 3M pro měření nízkých teplot je určený především pro měření kovových povrchů a obecně materiálů s malou a proměnnou emisivitou. Měření na krátkých vlnových délkách umožňuje dosáhnout vyšší přesnost a nebývale dobrou reprodukovatelnost naměřených hodnot u povrchů, jejichž měření bylo dosud problematické.


  Pyrometr Raytek Marathon MM 3MAplikační oblasti
  Díky snížení vlivu hodnoty emisivity na přesnost měření najde nový teploměr největší uplatnění zejména při měření ve výrobě a při tepelných úpravách kovů. Typickými aplikacemi jsou ohřev, žíhání, extruze, kalení a další tepelné zpracování hutních polotovarů i kovových výrobků. Přístroj je navíc velmi odolný proti vlivu odražené tepelné energie při ohřevu CO2 laserem. Je ideální pro zařazení do regulačních obvodů při řízení technologických procesů i při monitorování a signalizaci jejich mezních stavů.

  Konstrukční provedení
  Nový Marathon MM 3M se vzhledem nijak neliší od ostatních přístrojů řady. Je vestavěn do elegantního masivního nerezového pouzdra s vysokým krytím. Má kombinované optické a laserové zaměřování, integrovaný pomocný LCD displej a fóliovou klávesnici pro operativní ruční nastavování parametrů v místě nasazení. Rozhraní je analogové 0/4 až 20 mA s možností současné komunikace s počítačem nebo řídicím systémem prostřednictvím RS 485. Je plně kompatibilní s bohatým příslušenstvím řady Marathon MM pro aplikace v nepříznivých průmyslových podmínkách.


  Základní parametry
  Teplotní rozsah:  100 °C až 600 °C
  Spektrální citlivost:  2 až 2,6 µm
  Velikost stopy (CF1):  1,1 mm ve vzdálenosti 76 mm od objektivu
  Proměnné ohnisko (VF):  0,2 až 2,2 m
  Časová odezva:  20 ms