Vážení zákazníci, připravili jsme pro vás novou verzi našeho webu. Budete-li mít jakýkoli dotaz k jeho obsahu, neváhejte nás kontaktovat.

0

  Kvalitní a dostupné pyrometry MI3

  20.06.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte systémové pyrometry, případně multisenzorové pyrometry COMPACT MI3 nebo nás kontaktujte.


  Publikováno 1. 10. 2011  Stávající řada teploměrů Raytek MI3 byla právě rozšířena o dvě nové skupiny přístrojů pro měření vysokých teplot na vlnových délkách 1 a 1,6 µm. Přístroji řady Compact MI3 je tak možné zajistit bezkontaktní měření teploty od -40 do 1800°C. Konstrukční koncepce nových přístrojů zůstává stejná. Pyrometr tvoří dvě části. Hlavice na metalickém kabelu o délce 1 až 15 m a řídicí jednotka v kovovém boxu nebo na DIN lištu. Zatímco řídicí jednotky jsou identické včetně všech dostupných komunikačních rozhraní (USB, RS485, Modus nebo Profibus), hlavice je na první pohled poněkud odlišná:


  Stávající řada teploměrů Raytek MI3 byla právě rozšířena o dvě nové skupiny přístrojů pHlavice pyrometru MI3ro měření vysokých teplot na vlnových délkách 1 a 1,6 µm. Přístroji řady Compact MI3 je tak možné zajistit bezkontaktní měření teploty od -40 do 1800°C.

  Konstrukční koncepce nových přístrojů zůstává stejná. Pyrometr tvoří dvě části. Hlavice na metalickém kabelu o délce 1 až 15 m a řídicí jednotka v kovovém boxu nebo na DIN lištu. Zatímco řídicí jednotky jsou identické včetně všech dostupných komunikačních rozhraní (USB, RS485, Modus nebo Profibus), hlavice je na první pohled poněkud odlišná:

  •    má o něco větší rozměry (cca 86 x 21 mm) 
  •    výrazně výkonnější optiku 100 : 1 ve standardním provedení nebo s krátkým ohniskem pro měření cílů již od 2 mm
  •    laserové zaměřování

  K dispozici je tedy nový robustní miniaturní senzor s univerzálními analogovými výstupy a čtyřmi typy digitálního rozhraní pro komunikaci s řídicími systémy uživatele. V ceně dodávky je osvědčený výkonný program Raytek DataTemp Multidrop, který je jednotný pro všechny typy aktuálně vyráběných teploměrů. Přístroje se díky:

  •    filozofii Plug & Play s automatickou detekcí hlavice  
  •    intuitivnímu programovému vybavení
  •    konstrukci vhodné pro aplikace na pohyblivých dílech strojů jako jsou různá robotická ramena, lineární pohony, kabelové řetězy atp.
  Hlavice a řídící jednotka MI3
  snadno integrují do stávajících i nových systémů pro měření a regulaci výrobních procesů. Jsou vhodné zejména pro měření při tepelných úpravách kovů.
  Jejich nízká cena je předurčuje pro hromadné aplikace. Zvlášť výhodné je pro OEM zákazníky možnost zakoupení pouhé hlavice, která se dá snadno integrovat do systému bez nutnosti pořízení elektronické řídicí jednotky.  

  Více informací najdete zde.