Vážení zákazníci, připravili jsme pro vás novou verzi našeho webu. Budete-li mít jakýkoli dotaz k jeho obsahu, neváhejte nás kontaktovat.

0

  Standardy tvrdosti

  Kalibrační příslušenství pro tvrdoměry a mikrotvrdoměry

  Pro ověřování a kalibraci tvrdoměrů a mikrotvrdoměrů je k dispozici široká řada kalibračního příslušenství, včetně necertifikovaných kalibračních bloků. Kalibrování je nezbytné pro udržení přesnosti a spolehlivosti tvrdostních měření a zahrnuje různé standardy tvrdosti a stupnice.

   

  Standardy tvrdosti

  Standardy tvrdosti jsou vzorky materiálů s přesně definovanou tvrdostí, které slouží jako referenční bod pro kalibraci tvrdoměrů. Tyto standardy-kalibrační bloky se vyrábějí z materiálů s pevně stanovenou tvrdostí a jsou pečlivě zkalibrovány. Kalibrace tvrdoměrů s použitím standardů tvrdosti pomáhá zajistit, že tvrdoměry poskytují přesná a konzistentní měření.

   

  Stupnice tvrdosti

  Stupnice tvrdosti jsou systémy, které určují způsob vyjádření tvrdosti materiálu. Existuje několik různých stupnic tvrdosti, jako je Rockwell, Brinell, Vickers a další. Každá stupnice má svou vlastní metodiku a měřící zařízení. Kalibrace tvrdoměrů je často prováděna s ohledem na konkrétní stupnici tvrdosti, kterou používá daný tvrdoměr.

   

  Rockwellova stupnice

  Tato stupnice měří tvrdost materiálu na základě hloubky, do které materiál pronikne zkušební hrot. Rockwellův durometr používá různé stupnice (např. Rockwell A, B, C) v závislosti na typu zkušebního hrotu a zátěži. Je často používán pro kovy a plastické materiály.

   

  Brinellova stupnice

  Tato metoda měří tvrdost materiálu na základě velikosti otisku, který zanechá zkušební hrot o určité zátěži na povrchu materiálu. Je často používána pro měkké kovy, jako je ocel.

   

  Vickersova stupnice

  Tato stupnice měří tvrdost materiálu na základě diagonály otisku, který zanechá pyramida o určité zátěži. Vickersova metoda je často používána pro tvrdé materiály, jako jsou keramika a sklo.

   

  Parametrický filtr

  Podrobné vyhledávání

  Status

  Řadit podle

  výchozí řazení - produkty skladem dle prodejnosti za 60 dní sestupně
  vzestupně sestupně

  Filtr skladu

  Sklad

  4 produkty
  1 stránka

  Položek na stránku:

   
   

  Pro ověření funkčnosti Barcol tvrdoměrů. Dostupné jsou varianty z tvrdých, měkkých nebo velmi měkkých hliníkových slitin.

  Pro ověření funkčnosti Barcol tvrdoměrů. Dostupné jsou varianty z tvrdých, měkkých nebo velmi měkkých hliníkových slitin.

  Určené pro kontrolu činnosti tvrdoměrů.

   

  varianty

  Určené pro kontrolu činnosti tvrdoměrů.

   

  varianty

   
   
  • N

   Novinka

  • V

   Výprodej

  • S

   Speciální nabídka

  • Body/ks

   - bodová hodnota produktu v promoakci;
  • v

   varianty

   sestava - sloučení komponent ve virtuální produkt,(komponenty se mohou prodávat i samostatně)
  • hák - produkt, k němuž se při prodeji automaticky přiřazují další produkty (například zdroj + přívodní šňůra apod.)