Vážení zákazníci, připravili jsme pro vás novou verzi našeho webu. Budete-li mít jakýkoli dotaz k jeho obsahu, neváhejte nás kontaktovat.

0

  Compact MI3: Třetí generace bezkontaktních teploměrů

  20.06.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte systémové pyrometry, případně multisenzorové pyrometry COMPACT MI3 nebo nás kontaktujte.

   

  Publikováno 23.06.2010

   

  Společnost Raytek (dnes FlukePI) přichází v těchto dnech na trh s inovovanou řadou dosud nejprodávanějších bezkontaktních teploměrů.

   

   

  Systemový pyrometr MI3

   

  Společnost Raytek přichází v těchto dnech na trh s inovovanou řadou dosud nejprodávanějších  bezkontaktních teploměrů.

   

  Pod označením Compact MI3 se skrývá promyšlený soubor hlavic, komunikačních a propojovacích boxů a rozsáhlého příslušenství pro měření nízkých a středních teplot. MI3 je aktuálně nejmenší pyrometr s integrovanou elektronikou na trhu. Všechny parametry jsou přístupné a nastavitelné z komunikačního boxu s displejem ručně pomocí tlačítek nebo z připojeného počítače pomocí programu DataTemp multidrop přes vestavěné USB rozhraní.  Konstrukční řešení s oddělenou inteligentní hlavicí a komunikačním boxem má řadu výhod:

   

  •    Použitá Pug-and play technologie pro samočinné rozeznávání připojených hlavic se senzorem.
  •    Není potřeba zadávat žádná další data. Odpadá i nutnost korekcí při náhradě nebo výměně hlavic.
  •    Senzor může být snadno integrován do řídicího systému pomocí digitální sběrnice
  •    Nedochází k žádným nežádoucím jevům při pohybu kabelu na robotických rukách, lineárních pohonech, řetězech atp.

  Aplikační oblasti

   

  Pyrometry Raytek řady Mi3 jsou navrženy pro snadnou integraci do systémů měření a regulace. Mohou jednodušeŘídící jednotka MI3 nahradit tradiční kontaktní sondy s termočlánkovými výstupy J a K, nebo senzory s analogovým lineárním proudovým nebo napěťovým výstupem. Moderní technické řešení s velkým teplotním rozsahem, vysokou přesností, velmi dobrým optickým rozlišením,  atraktivní cenou a vysokou mírou komfortu obsluhy usnadňují nasazení a předurčují tyto přístroje k hromadným aplikacím. Nejčastější je použití při měření nízkých teplot při výrobě a zpracování plastů, v textilním průmyslu, potravinářství, papírenství, v polygrafii atp. Hromadné nasazení přináší nemalé úspory i díky možnosti použití propojovacích boxů, do kterých může být současně připojeno až 8 hlavic se senzory. Optické členy s krátkou ohniskovou vzdáleností umožňují měřit i extrémně malé cíle od průměru 0,5 mm.

  Konstrukční provedení

   

  Řada Raytek Compact MI3 je systém složený z několika komponentů.
  •  Hlavice se senzorem je vestavěná v nerezovém pouzdře s vysokým krytím IP65 a velkou mechanickou odolností. Vyvedený kabel má standardně 1 m, ale dodává se v různých délkách až do 30 m. Hlavice může digitálně komunikovat s jakýmkoliv řídicím systémem nebo je připojena ke komunikačnímu boxu. Přímo, nebo přes box propojovací.
  •  Komunikační box je k dispozici ve dvou variantách. Buď je umístěn v kovovém odlitku s displejem, USB rozhraním a vývodkami pro vstupně-výstupní signály, nebo v provedení pro montáž na DIN lištu se vstupy pro 4 hlavice.
  •  Propojovací box se aplikuje v případech hromadného nasazení, kdy stačí k propojení až 8 senzorů s jedním komunikačním boxem.

  Pro vyšší komfort měření a ochranu hlavic před vlivy nepříznivého průmyslového okolí je k dispozici rozsáhlé příslušenství jako je například límec pro vzduchové čištění optiky, zrcátko pro pravoúhlé zaměřování nebo vzduchové chladicí pláště, které dokáží ochránit hlavici se senzorem až do 200°C teploty okolí

   

  Základní parametry
  Teplotní rozsahy: -40 až 1 650 °C
  Nejmenší velikost stopy: 0,5 mm
  Spektrální citlivost: 8 až 14 µm a 5 µm
  Optické rozlišení: 2 : 1, 10 : 1, 22 : 1
  Časová odezva: od 20 ms
  Napájení: 8 až 32 VDC