Vážení zákazníci, připravili jsme pro vás novou verzi našeho webu. Budete-li mít jakýkoli dotaz k jeho obsahu, neváhejte nás kontaktovat.

0

  PosiTector - univerzální měřicí systém

  20.06.2024

  Nacházíte se v sekci Archiv článků a událostí. Pro aktuální informace z této oblasti navštivte sekci Zkoušení povrchových úprav, případně DeFelsko nebo nás můžete v případě potřeby kontaktovat.

   

  Publikováno 5. 10. 2015


  PosiTector – UNIVERZÁLNÍ MĚŘICÍ SYSTÉM


  Libor Keller, TSI System s.r.o.


  Přístroje PosiTector amerického výrobce DeFelsko Corp. jsou známě již 50 let. Díky provedení základní jednotky přístroje PosiTector se systémovým konektorem pro sondy je možné obsáhnout všechny potřebné měřicí metody jednotným typem přístroje. Tak je možné PosiTector konfigurovat jako povlakoměr, jako měřidlo klimatických podmínek, jako profiloměr nebo jako tloušťkoměr.


  Základní jednotka PosiTector má standardní nebo pokročilé provedení. Rozdíl je zejména v paměti naměřených hodnot a v bezdrátových rozhraních, kdy pokročilý model umožňuje uložit až 100 000 hodnot rozdělených až do 1 000 souborů a disponuje rozhraními Bluetooth a WiFi.


  PosiTector 6000 - článek 2016PosiTector 6000 vznikne připojením jedné ze sond typu F, N nebo kombinované  FN. K dispozici jsou kompaktní a kabelové varianty standardních sond, mikrosond a širokorozsahových sond, které pokrývají měřicí rozsah od jednotek µm až do 63 mm tloušťky povlaku s rozlišením až 0,1 µm. Je možné vybírat z celkem 25 typů sond. Kromě obvyklých provedení stojí za zmínku modely FXS a FHXS s přívlastkem Extreme, které s měřicím rozsahem 1 500 µm a 10 000 µm vynikají teplotní odolností do 250 °C.


  PosiTector 200 představuje unikátní ultrazvukový přístroj, který umožňuje měřit povlaky na nekovových podkladech. Sonda B měří polymerové povlaky na plastech a dřevě do tloušťky 1000 µm. Pro povlaky na betonu a laminátu je určena sonda C s rozsahem do 3,8 mm a pro silné měkké polymerové nebo polyuretanové povlaky do 7,6 mm je k dispozici sonda D. Standardní PosiTector 200 měří celkovou tloušťku povlaku, pokročilý model umožňuje rozlišit až 3 vrstvy povlaku a zobrazit jejich tloušťky.


  PosiTector DPM je určený pro měření klimatických podmínek, které jsou důležitým parametrem při aplikaci povrchových úprav. Sonda DPM obsahuje prostorový a kontaktní povrchový teploměr a vlhkoměr. Je možné připojit i teploměrnou sondu s magnetickým upínačem a dlouhým kabelem. Přístroj určí hodnotu rosného bodu a vypočítá potřebné teplotní rozdíly. Může fungovat i jako dlouhodobý záznamník klimatických podmínek.


  PosiTector SPG slouží pro stanovení povrchového profilu abrazivně upravovaných konstrukcí. Sonda DPM měří odolným hrotem z karbidu wolframu hloubku prohlubní v povrchu konstrukce vůči ocelové základně. Stejně jako u ostatních měřicích metod lze naměřené hodnoty ukládat do paměti přístroje pro další zpracování, dokumentaci a archivaci.


  PosiTector RTR umožňuje stanovení parametrů profilu povrchu z replikační pásky Testex. Sonda RTR-H představuje digitální mikrometr, který z otisku na pásce změří výšku profilu. Pokročilá sonda RTR-P umožňuje stanovit navíc vestavěnou kamerou také hustotu výstupků pro lepší charakterizaci stavu povrchu.


  PosiTector UTG představuje ultrazvukový tloušťkoměr pro měření síly stěny materiálukonstrukcí. Dvojitá sonda C slouží hlavně pro měření horších, korozí napadených povrchů. Jednoduchá sonda M najde uplatnění zejména při měření tloušťky materiálu přes vrstvu povrchové úpravy, kdy eliminuje možnou chybu měření.


  PosiSoft.net je internetová aplikace, která umožňuje moderní způsob přenosu, zpracování a bezpečné centralizované správy naměřených dat. Měření se po připojení k internetu okamžitě ukládají na zabezpečeném serveru, synchronizace je možná pomocí standardního prohlížeče z libovolného místa na světě. Data je tak možné sdílet s autorizovanými spolupracovníky nebo exportovat do dalších aplikací. Výhodou je volba libovolného jazykového prostředí pro bezproblémovou komunikaci. Aplikace PosiSoft.net je volně dostupná pro všechny uživatele přístrojů PosiTector.


  PosiTector SmartLink článek z roku 2016PosiTector SmartLink  je malé zařízení, které spolu s příslušnou aplikacíumožní bezdrátové spojení široké škály sond PosiTector a zvoleného chytrého mobilního zařízení. Tím se využijí všechny možnosti těchto zařízení, jako je klávesnice, mikrofon, kamera, přístup k internetu i GPS a další pro zjednodušení měřicích postupů a jejich obohacení o nové možnosti. PosiTector SmartLink je aktuálně kompatibilní se všemi sondami povlakoměru PosiTector 6000, se sondami měřidla klimatických podmínek DPM a sondami pro zjišťování profilu povrchu SPG a RTR-H.


  PosiTector dnes představuje univerzální měřicí systém, který umožňuje měření významných veličin při posuzování kvality povrchových úprav. Kombinace měření tloušťky povlaků, sledování klimatických podmínek, hodnocení profilu povrchu a možnost měření tloušťky základního materiálu spolu s širokými možnostmi ukládání naměřených dat a tvorby podrobné měřicí dokumentace s bezpečnou archivací dat poskytuje zcela nový a dokonalý uživatelský komfort.